جذاب ترین ها
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


عکس جدید ، اخبار جدید ، تصاویر خبری ،‌ اپدیت روزانه

مدیر وبلاگ :meysam
بارنامه الکترونیکی سندی است که صدور آن را شرکت های حمل و نقل بر عهده دارد و زمانی صادر می‌شود که بار توسط راننده برای حمل از مبدا به مقصد تحویل داده می‌شود. لازم به ذکر است تمامی قوانین و مقرارت که در مورد بارنامه های کاغذ یوجود دارد برای بارنامه الکترونیکی هم رعایت می‌شود لذا از این بارنامه می‌توان به عنوان جایگزین بارنامه های کاغذی استفاده کرد.
چرا بارنامه الکترونیکی از اهیمت خاصی برخوردار است؟
همانطور که می‌دانیم صدور بارنامه های کاغذی در اکثریت مواقع مشکلاتی جدی برای ما فراهم می‌کند. با کنار رفتن بارنامه های کاغذی و جایگزین شدن آن با بارنامه های کاغذی مشکلات زیادی حل خواهد شد و کلیه اقداماتی که انجام می‌گیرد تحت نظر یک سازمان واحد و یکسان مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرد.
بارنامه های الکترونیکی مزیت های فراوانی دارند که از میان آنها می‌توان به آسودگی خاطر صاحبان کالا ، بهبود استاندارهای حمل ، کاهش تلفات جاده ای ، کاهش قاچاق کالا، افزایش کنترل های سلامت محور و برقراری عدالت جاده ای اشاره کرد. 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 آذر 1398
ورق آلوزینک نوعی از ورق است که برای تولید آن از روی و آلومینیوم استفاده شده است.این ورق در برابر شرایط جوی از مقاومت بالاتری نسبت به گالوانیزه برخوردار است همچنین طول عمر بالاتری هم در مقایسه با ورق گالوانیزه دارد. تولید این ورق به صورت بی رنگ صورت می‌گیرد و می‌توان آن را به صورت کوره ای رنگ کرد. به دلیل اینکه این ورق قابلیت اکسید شدن ندارد رطوبت در ان نفوذ نمی‌کند.  از ورق آلوزینک برای تولید ساندویچ پانل های دیواری ، سقفی ، سردخانه ای و فلاشینگ می‌توان استفاده نمود. 

مزیت های ورق آلوزینک

1. مقاومت بالا
2. به صرفه از لحاظ اقتصادی
3. انعطاف پذیری بسیار بالا
4. در برابر خوردگی ، سایش و زنگ زدگی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
5. طول عمر بالا
6. قابلیت جوشکاری و رنگ آمیزی دارد.
7. در برابر حرارت تا 315 درجه سانتی گراد بسیار مقاوم می‌باشد.
8. قابلیت تنظیم دارد و میتوان برای ان برش لیزری انجام داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 آذر 1398
ورق شادولاین یکی از ورق های موج دار شیروانی است که به شکل ذوذنقه می‌باشد.قبلا این ورق ها صرفا برای ساندویچ پانل ها کاربرد داشت اما امروزه به دلیل زیبایی این ورق ها از آنها میتوان در فضاهای دیگر مانند سقف هم استفاده نمود. امکان تولید این ورق ها در ضخامت های 0.5 تا 0.7 امکان پذیر میباشد و این ورق به دلیل اینکه وزن سبکی دارد و از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه تر است در اکثر سقف های شیب دار قابل استفاده میباشد.
مزایای ورق شادولاین
نصب آن به راحتی و با سرعت انجام می‌گیرد.
از لحاظ ظاهری زیبا میباشد و با قیمتی مناسب عرضه می‌شود.
از وزنی سبک برخوردار است و ایمنی بسیار بالایی دارد.
در برابر رطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.
خاصیت شکنندگی ندارد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 آذر 1398
در این نوع از پانل ها ، به دلیل  طراحی خاص اورلپ آنها بعد از نصب پبچ آنها مخفی خواهد شد و زیبایی سازه را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. معمولا این نوع ساندویچ پانل ها با ضخامت 5 سانت تولید می‌شوند. طراحی لبه های این پانل ها طوری صورت گرفته است که در ابتدا یک پانل از طریق پیچ به سازه متصل می‌شود و در مرحله ی بعدی لبه ی پانل بعدی که به صورت اورلپ است روی  پانل اول قرار می‌گیرد و باعث مخفی شدن پیچ می‌شود و زیبایی بخشیدن به ساز ها می‌شود ، مچنین بر روی کیفیت پانل ها هم موثر می‌باشد.
 امکان تولید ساندویچ پانل های پیچ مخفی در ضخامت های 2 تا 13 وجود دارد اما ضخامت استانداری که برای این پانل ها استفاده میشود پانل 5 سانت است. پانل های پیچ مخفی با استفاده از ورق های مختلفی اعم از گالوانیزه ، آلوزینک و آلومینیوم تولید میشود. اما ورق آلوزینک با توجه به اینکه در برابر خوردگی از مقاومت بیشتری برخوردار است  و خاصیت ضدزنگی دارد نسبت به سایر ورق ها کاربرد بیشتری دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 20 آذر 1398
انوانتر چیست؟
صاحب کالا این حق را دارد که قبل از اینکه اظهارنامه گمرکی را به گمرک تحویل دهد ، با نشان دادن سندهای مالکیت نسبت به مشاهده ی کالای خود اقدا نماید و موارد ی مانند وزن بسته ها و محتویات داخل بسته ها را مورد ارزیابی قرار ده د. همچنین اجازه خشک کردن کالاها و عوض کردن لفاف آنها را هم دارد. البته لازم به ذکر است که این عملیات بایستی تحت نظارت کامل ماموران گمرک انجام گیرد که در صورتی که گمکر با این قضیه موافقت نماید زمان انجام این فرایند را هم مشخص می‌کند.
در صورتی که در اثر باز و بسته شدن  بسته بندی ها توسط مالک کالا آسیبی به کالاها وارد شود گمرک مسئولیت این خسارت را قبول نمی‌کند و برای جبرای این ضرر و زیان از هزینه هایی اعم از حقوق گمرکی ، سود بازرگانی و هزینه های گمرکی که مالک کالا بایستی بپردازد کم نخواهد شد.
ماموران گمرک قبل از انجام این عملیات بایستی مشخصات ظاهری کالاها را به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و بعد از این مرحله می‌تواند به مالک کالا اجازه ی مشاهده و ارزیابی کالا را بدهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 20 آذر 1398
ورق فولادی که از روی ساخته شده است را به اصطلاح ورق گالوانیزه می‌گویند. ورق های گالوانیزه در صنعت کاربرد فراوانی دارند و به دلیل پوششی که دارند به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی‌شوند و همین خاصیت سبب شده تا این ورق از طرفداران خاصی در میان مردم برخوردار باشد.
ورق گالوانیزه را بیشتر بشناسیم 
چناچه برای ورق های فولادی از پوشش روی استفاده شود ورقی به نام گالوانیزه ایجاد می‌شود. در صورت ی که این پوشش از بین برود و یا بر اثر حادثه ای بشکند این ورق دچار زنگ زدگی نخواهد شد .و همین خاصیت به تنهایی تاثیر بسزایی بر روی قیمت این پانل دارد
مزایای استفاده از ورق گالوانیزه
چناچه ورق گالوانیزه در محیط هایی که میزان آسیب پذیری در آن ها بالا است استفاده شود عمر آن مکان بین 20 تا 30 سال می‌باشد.
در مقایسه با سایر روشهایی کهبه منظور چلوگیری از زنگ زدگی استفاده میشود روش گالوانیزایسیون از لحاظ اقتصادی برای شما مقرون به صرفه تر است.
یکی از مزیت های پوشش دهی از طریق گالوانیزاسیون این است که به راحتی می‌توانید آن را با استفاده از چشم مورد بررسی قرار دهید به این معنی که نیاز به آزمایشات خاصی نیست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 17 آذر 1398
قبض انبار سندی است که شخصی را که کالا را تحویل می‌گیرد و یا انباردار وظیفه دارد رسیدی را بر مبنای اینکه کالایی را در تاریخ مشخصی دریافت کرده است بایستی صادر نماید.
براساس قانون امور گمرکی هر کالایی که وارد گمرک می‌شود بایستی فورا در دفاتر مربوطه ثبت گردد و برای هر کالا فهرست کل بار، اظهارنامه ، بارنامه و یا قبض انبار به طور جداگانه بایستی صادر و به شخصی که کالا را تحویل داده است ، ارائه شود.
به طور کلی در قبض انبار بایستی مواردی ذکر شود که به در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.
شماره ردیف دفتر انبار
شماره بارنامه
مرز ورودی
شماره قبض انبار
شماره انبار
شرکت حمل کننده
نام صاحب کالا
علامت کالا
نوع کالا
نوع بسته
تعداد 
وزن کالا با ظرف
تاریخ تحویل کالا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 16 آذر 1398
پته گمرکی چیست؟
یکی از اسنادی که در فرایند ترخیص کالا از اهمیت زیادی برخوردار است پته گمرکی است . بارنامه ای که برای خروج کالا از گمرک برای کالاهای مسافری و تا سقف معین ارزش کالا صادر می‌شود تحت عنوان پته گمرکی نامیده می‌شود. یکی از روش هایی که در سریعترین زمان ممکن می‌توانید کالای خود را ترخیص نمایید استفاده از پته گمرکی است. به طوری که بلافاصله بعد از صدور قبض انبار و پته گمرکی ، کالاها زا گمرک ترخیص و در اختیار مشتری قرار داده می‌شوند.
پته گمرکی مدرکی است که امکان ترخیص حتی بدون داشتن کارت بازرگانی را برای کالاهای وارداتی کمتر از 1000 دلار برای اشخص عادی  و تا 2000 دلار برای شرکت های تولیدی فراهم می‌کند. گمرک در مواقعی که تشخیص دهد دستور ترخیص کالاهای با ارزش که نیازی به مجوز ندارند ، را می‌دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 12 آذر 1398
دامپا:
دامپا نوعی ابزار است که جهت پوشش دهی سقف استفاده می‌شود این ابزار علاوه بر آن که زیبایی سازه را چندین برابر می‌کند از ورود باد به زیر سازه سقف هم جلوگیری می‌نماید. از ورق های لمبه می‌توان به عنوان پرج یا جوش بسته به کاربرد و نوع سازه به منظور وصل کردن به شازه استفاده نمود.
دامپا چیست؟
ورق دامپا برای پوشش سازه های شیروانی ، دیواره های کانکس و سقف های کاذب کاربرد فراوانی دارد در واقع این ابزار نوعی پوشش ساختمانی به حساب می آید. ضخامت ورق های دامپا با توجه به اینکه چه کاربردی دارند میتواند از 0.4 تا 1.2 میلی متر متفاوت باشد. برای ساخت لمبه ها از ورق های مختلف و گوناگون استفاده شده است و استفاده کردن از این پوشش برای سقف باعث زیبایی نمای سازه ها می‌شود و همچنین از نفوذ باد به داخل سازه جلوگیری می‌نماید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 12 آذر 1398
ساندویج پانل نسوز
ساندویج پانل نسوز متشکل از سه لایه مختلف می‌باشد که برای ورق داخل آن به جای ورق گالوانیزه از عایق هایی از جنس فایبر گلاس و یا ایرانت فایبرگلاس استفاده شده است . به دلیل اینکه برای ساخت فایبرگلاس از مواد اسیدی استفاده شده است ، مقاومت این نوع از پانل ها در برابر مواد شیمایی و اسیدی بالاتر می‌باشد.
ساندویچ پانل نسوز و یا کند سوز از خواص ویژه ای برخوردار است که از میان آنها می‌توان به دوام و مقاومت آن در مقابل آتش سوزی اشاره کرد . این نوع از پانل ها اشتعال زا نمی‌باشند ودر  مکانهایی که مواد قابل اشتعال وجود دارد کاربرد گسترده ای دارند.
در زمان آتش سوزی در ساندویج پانل های نسوز لایه ای محافظتی شکل می‌گیرد ،  زمانی که انبساطی در سطح لایه نیم سوز صورت می‌گیرد فضاهای خالی پر می‌شوند . 70 درصد از این پانل های زمانی که در دمای 1000 درجه سانتی گراد باقی بمانند تغییر نمی‌کنند اما 30 درصد از این پانل ها نیم سوز می‌شوند اما شعله ای در آنها گسترش نمی‌ابد.
مشخصات فنی ساندویج پانل نسوز
نوع فومی که در این پانل ها استفاده شده است از جنس پلی یورتان میباشد
این نوع از پانل ها طبق درخوست مشتری در ابعاد و ضخامت های مختلف ساخته میشود.
پانل های نسوز در برابر رشد باکتری ها ،قارچ ها و گیاهان از مقاومت بالایی برخوردار هستند
این نوع از پانل ها از ضریب هدایتی پایینی برخوردار هستند
جهت پوشش این نوع از ساندویج پانل ها از آلوزینک و یا گالوانیزه استفاده می‌شود.
در زمان اتش سوزی پانل های نسوز دود ،مواد سمی کمتری تولید می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 10 آذر 1398
عدل بندی چیست؟
چناچه بسته ها از لحاظ نوع بسته بندی و یا محتویات بسته ها با هم متفاوت باشند شما ملزم به ارائه لیست عدل بندی به گمرک می‌باشید. چناچه اینکار صورت نگیرد گمرک موظف است کلیه بسته ها را مورد بازرسی و ارزیابی قرار دهد.
تهیه packing list برعهده ی فروشنده و یا کسی که ارسال کالا را برعهده دارد ، می‌باشد . در نتیجه شرکت های بازرگانی به راحتی می‌توانند نسبت به بسته بندی کالا و فراهم کردن لیستی از محتویات بسته ها و نوع آنها اقدام نمایند .
در صورتی که کالاها از لحاظ ظاهر و محتویات کاملا مشابه با یکدیگر باشند و این موضوع هم در فاکتور به طور روشن ذکر شده باشد و یا اینکه کالاها به صورت فله باشند و محتویات داخل ان را بتوانیم به راحتی مشاهده نماییم همراه داشتن لیست عدل بندی برای شما ضروری نیست.
اطلاعاتی که در متن لیست عدل بندی بایستی ذکر شود به قرار زیر است:
تعدا بسته ها
تعداد ارقام هر بسته
نوع بسته بندی
اندازه کالا
وزن خالص و ناخالص 
و........
این اسنادی جز اسنادی می‌باشد که برای بررسی و ارزیابی دقیق کالا توسط کارشناسان گمرک نقش مهمی را ایفا می‌کند.
عدل بندی به چه معناست ؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 9 آذر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات